Google Merchant (Alışveriş) Reklamları

Yatay, dikey, özel kanallı, çok ürünlü, tek ürünlü, b2b, b2c derken hayatımızın her alanında artık bir e-ticaret girişimi ile karşı karşıyayız. İşin bir yönünde alıcılar öbür yönünde satıcılar varken ve hala dünyanın büyük bir çoğunluğu da Google kullanıyorken Google Merchant uygulaması yani Google alışveriş reklamları her e-ticaret sitesinin öncelikli rekabet alanı olmak zorunda. Google Merchant Center'e yüklediğiniz ürün tabloları ve sonrasında Adwords kanalıyla yaptığınız alışveriş reklamları e-ticaret sitenizin yatırım getirisini yüksek seviyeye çıkarabilmek için ciddi bir şekilde vakit harcamanız gereken de bir alan olarak karşınızda duruyor.

Bir çok e-ticaret altyapısı Google Merchant için ürün tablolarını otomatikleştirse de, iyi optimizasyon olmadan alışveriş reklamları bütçenin gereksiz kullanılmasına neden oluyor.

E-ticaret sitenize eklediğiniz her ürün için mutlaka net, anlaşılır, mümkün olduğu kadar detaylandırılmış başlık, açıklama ve teknik özellik kullanmanız ve ürün kategorilendirmenizi uluslar arası standartlara göre yapmanız çok yüksek rekabetin yaşandığı Google Alışveriş Reklamları alanından etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur.