Sanal Gerçeklik

3D Sanal Gerçeklik Nedir? Kullanılan özel aparatlar ve ses sistemleri ile gözle görülebilir her türlü iç-dış mekanın ve etkinliğin bilgisayar ve internet ortamında interaktif olarak aşağı yukarı, sağa sola ve öne arkaya olmak üzere 360 derecelik 3 boyutlu bir açı ile izlenmesini sağlayan bir uygulamadır. Böylece kendinizi izlediğiniz görüntünün tam ortasında ve o anı yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Başka aparat ve hareket materyalleri ile ortamın gerçekçiliğini arttırmak mümkündür. Çok farklı ortamlar bu metodla tehlikesiz ve gerçekçi olarak simüle edilebilir.

Çok uzaktaki bir müzeyi gezebildiğiniz gibi henüz yapılmamış bir konut projesini gezmek yada bir savaştaki çatışma ortamını bile tehlikesiz ve gerçekçi olarak simüle etmek mümkündür.

3d Sanal Gerçekliğin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kültür Sanat Eğlence

Her türlü eğlence, kültür, sanat etkinliklerinizde veya mekanların tanıtımında yararlanabilir, 3D tiyatro teknolojisi ile izleyicilerinizin kendilerini filmin bir parçası gibi hissetmelerini ve filminizi yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca 3D sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak üretilen oyunlarla müşterilerinize sanal dünyada gerçek oyun oynama deneyimi yaşatabilirsiniz.

Turizm

Web Sayfanız aracılığıyla, acentalara dağıtacağınız CD ROM'lar , aparatlar ve geliştirilmiş diğer aksesuarlar yardımı ile dünyanın her yerinden ve her milletten insana ulaşabilir, potansiyel müşterilerinizin tesisinizin içinde dolaşmalarını sağlayabilir, çeşitli yerleşim merkezlerini, müzeleri, tarihi eserleri ve turistik gezi alanlarını da tanıtabilirsiniz.

İnşaat, sektörü

Daha önce gerçekleştirdiğiniz veya devam etmekte olan projelerinizi inşaat alanına gitmeden müşterilerinize gerçekten içindeymişçesine tanıtabilir, kendilerini o an binanın içinde hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Tıp

Hastalarınıza veya konferans vermeniz gereken makamlara karmaşık tıbbı anlatımları en aza indirerek hastalığı veya tedaviyi en ince ayrıntılarına kadar görsel olarak anlatabilirsiniz. Bu teknolojiyi kullanarak sanal ameliyatlar yapabilir, uzmanlık gerektiren durumları çok daha anlaşılabilir bir biçimde açıklayabilirsiniz.

İlgili Görseller

Yorum Yapınız